tıkalı tuvalet açma işlemlerinde Türkiye’nin öncü firmalarından biridir. kayseri güven tesisat servis aracına sahip firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz güven tesisat bir saat içinde adresinize ulaşarak tuvalet açma çalışmalarına başlamaktadır. Son teknoloji ürünü cihazlarla hizmet veren güven tesisat tıkalı klozet açma çalışmalarında evinizin hiç bir yerine zarar vermemektedir.Firmamız, kayseri nin tüm ilçelerine hizmet verirken uzak ilçelerde ikamet etmeniz durumunda güven tesisat fiyat farkı almamaktadır.

Tuvalet tıkanıklıkları nut yersiz zamanlarda olur ve sizi bunaltır. Neyse ki, tesisatçıya para ödemek zorunda kalmadan birçok tıkanıklığı kendiniz giderebilirsiniz. Birçok tuvalet tıkanıklığı; tuvalet pompası, sıcak su, karbonat ve sirke ile yapılan yöntemler ile temizlenebilir. Bu yazımızda size tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusunda fikir verecek birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm yöntemleri, sadece yüzeysel tıkanıklıklar için geçerlidir. Daha derindeki tıkanıklıklar için, profesyonel destek almak gerekebili r

tuvalet tıkanıgı için pompa kullanımı

tuvaletin taşmasını önleyin.Eğer tuvaletinizin sifonuna bastıktan sonra düzgün şekilde suyu gitmiyorsa sifona bir daha basmayın. Tuvaletin suyu akmadığı için taşmasına sebep olacaktır. Bunun yerine sifonun vanasını kapatın. Vanayı kapatmak tuvalet giderine daha fazla su gitmesini önleyecektir. ( tıkanıklığın daha derinlerde olduğu düşünülürse su ne kadar çok birikirse o kadar sıkıntı olur)
Tuvaleti hazırlayın.Pis suyun ortalığı kirletme ihtimali karşı, çevresine gazete ve ya kâğıt havlu yerleştirin. Bu sonradan yapacağınız temizliği kolaylaştıracaktır. Ayrıca rahatsız edici kokuları minimum seviyeye indirmek için pencereyi açın tutun ya tuvalet havalandırma fanını çalıştırın.
Eğer ciddi bir tıkanıklık zor ise, bir çift kauçuk eldiven giyin. Tuvaletler sağlıklı değildir. Dirseğe kadar uzanan kauçuk eldivenler sizi içerideki her türlü mikroptan koruyacaktır.

garantili tıkanık açma islemi

Tıkanıklık sebep olan cisme ulaşıp ulaşamadığınıza bakın.Eğer tıkanma sebebini görebiliyorsanız, mümkünse ulaşıp tuvaletten çıkarın. Eğer eliniz ile temizleyemiyorsanız ve orada tıkanıklığa yol açan bir yabancı cisim olduğunu biliyorsanız elinizi gidere sokmaktan vazgeçin ve diğer tekniğe yönelin.
Kaliteli bir pompa kullanın.Büyük boy, dayanıklı, kauçuk bir pompa kullanmak önemlidir. Yuvarlak şekilli ya tıkanık açma kilitlenme yapacak kıvrımlı kauçuk kenarlı olanlardan olabilir. Vakum ağızlı ucuz türdeki pompaları kullanmayın. Bunlar genelde işe yaramayacaktır.
Eğer pompanız güzelce vakumlamıyorsa, sızıntıyı önlemek için pompanın etrafını bir bez parçası ile sarın.
Kullanmadan önce pompayı sıcak suya tutun. Bu pompanın güzel bir şekilde vakumlamasını sağlayacaktır.
Pompayı tuvalet taşının içine sokun.Pompanın deliği tamamen kapadığından emin olun. Tuvalet pompasının etkili olması için tuvaletin içinde biraz su olması gerekir. Tuvalet pompasını suyun içinde kullanmak, daha etkili vakumlama sağlar. Tuvaletin içinde birikmiş su yoksa biraz su ilave edebilirsiniz.

tuvalet tıkanıgı açmak

Tuvalet pompası deliği tamamen kapatacak şekilde pompalayın. Önce yavaşça pompalayın, çünkü form pompalama işleminde delikten içeri hava girecektir. Su giderden akmaya başlayana kadar güçlü bir şekilde pompalamaya devam edin. Tıkanıklık açmak için açılana kadar bu işlem 15-20 dakika sürebilir. Giderin tıkanmasına sebep olan cismin, sert bir cisim olmadığından emin olduğunuz sürece pompalamak yetecektir. Hemen etki etmeyebilir ancak bir süre işlemi tekrarladığınızda tuvalet tıkanmasına çözüm olacaktır.
Su akıp akmadığını kontrol etmek için sifonu çekin.Eğer pompalama işlemi sonrası klozetin içindeki su boşaltıyorsa fakat su kolay akmıyorsa, pompalamayı bırakıp klozete su doldurun. Sifonu çekmeniz, gider içinde basınç uygulayacaktır. İnatçı tıkanıklıklar bu işlemi birkaç kez tekrarlamanızı gerektirebilir.